הצהרת אמן

עיינה-פרידמן

ד"ר עיינה פרידמן

רחוב הצלע 5א'

רמת גן, 5257269

0544-682108

במהלך פעילותי המקצועית כאוצרת תערוכות אמנות, הן במוזיאון ישראל והן כאוצרת עצמאית, התמקדתי בנושאים חברתיים, שעיקרם טיפול בנושאים חברתיים, כגון היחס לקשיש, בעיית אלימות במשפחה, נושאים פמיניסטיים, יהודיים וציוניים.

התערוכות שאצרתי ויצירותי האישיות כאמנית רב-תחומית, הוצגו במוזיאונים ברחבי העולם ובארץ. זכיתי בפרסים המציינים לשבח את נושאי אמנותי האישית והמסר המועבר באמצעותה. מבחר מיצירותי נמצאים באוספי מוזיאונים ובידי אספנים פרטיים.

בשנתיים האחרונות התחלתי לעסוק בכתיבת ספרי ילדים, הכתובים בחרוזים ומאויירים באופן המדגים את הכתוב ומבאר אותו. ספרי זכו לציון לשבח על ידי אנשי חינוך, כדוגמת ד"ר בתיה ברוטין, שעיקר עיסוקה בהוראת השואה.

בשמונת הספרים שהודפסו עד כה, אני מטפלת בנושאים חברתיים, כמו "משפחה מאוד מיוחדת", על משפחה בה שני אבות ומשפחה נוספת בה שתי אימהות, בנושא הקשיש הבודד בחברה, ניצול שואה, בספר "היה היה איש" והקשר המיוחד הנוצר בינו לבין ילדי השכונה.  הספר "כואב לנמלה" מכוון לחמלה על יצורי הטבע, הספר "החלמה מהירה" מלווה ילדה המתאשפזת בשל פגיעה ברגלה ומספר על ילדים נוספים במחלקת הילדים בבית החולים, על סוגי המחלות והטיפול בהן. עותק מספר זה נתרם על ידי למספר מחלקות ילדים בבתי חולים, דוגמת בית חולים "מאיר", בית חולים "דנה", לאחר התנדבות לשעת סיפור עם ספר זה. ספר נוסף דן בנושא הרכושנות בגיל הרך "שלי מהבית" ובלקח אותו לומדת גיבורת הסיפור. הספר "יושקו הליצן רוצה לצחוק" מגלה אמפטיה לליצן הטורח לשמח ילדים, אך הוא בודד ועצוב. הספר "תבשיל של אחוה" דן בנושא אימהות עובדות, ועזרתם של ילדים בנושא הבישול.

ספרי האחרון שיצא לפני יום השואה האחרון נקרא "הסודות של סבתא", ועוסק ביחסים חמים בין נכד לסבתו, המספרת לו על תלאותיה בזמן המלחמה. בסיומו- מסר ציוני בדבר חשיבות המדינה כבית לאומי.

מביקוריי בגני ילדים, ומרשמים שקבלתי מילדים שקראו את ספרי, נראה כי המסרים ברורים והילדים מזדהים עם גיבורי הסיפורים.

אשמח לשלוח לכם דוגמאות מספרי, להגיע לשעת סיפור, ולמכור את ספרי במחירים מוזלים של שבוע הספר.

בברכה, ד"ר עיינה פרידמן

 

להתקשרות ניתן לכתוב אלי במייל:

ayanafr@gmail.com
או להתקשר אלי לנייד: 0544-682108